Съперникът на Лудогорец“ във футболния турнира Лига Европа -  Милан“

...

Милан“ излъга Сампдория“ преди реванша с Лудогорец“

Съперникът на „ Лудогорец “ във футболния шампионата Лига Европа -  „ Милан “ продължи възхода си и се наложи с 1:0 над „ Сампдория “ в мач от 24-ия кръг на италианското състезание.

Единственото попадение в мача вкара Джакомо Бонавентура, само че миланистите пропуснаха дузпа, а и техен гол беше анулиран от системата за видео-наблюдение.

С успеха момчетата на Дженаро Гатузо усилиха поредицата на 10 мача без проваляне във всички шампионати.

Бонавентура се разписа в 13-ата минута, засичайки центриране на крайния бранител Давиде Калабрия.

„ Червено-черните “ можеха да поведат и още в 7-ата минута, вратарят Марко Вивиано избави дузпа, изпълнена от Рикардо Родригес. 11-метровият удар беше отсъден за игра с ръка на Никола Муру, а Вивиано извади в корнер едва изританата топка.

През второто полувреме гол на Леонардо Бонучи беше анулиран вярно поради засада, откакто бранителят прати топката с глава в мрежата.

„ Милан “ приема „ Лудогорец “ в реванша от 16-тина финалите на Лига Европа в четвъртък, откакто завоюва първия мач в Разград с 3:0.
Източник: bnr.bg